Drepturile consumatorilor

9 апреля 2018 63

Eu de mai multe ori am depus sesizări la Agenția pentru protectia consumatorilor, însă ei refuză să-mi apere drepturile mele, chiar și în instața de judecată deși au tot dreptul. Cum se poate obliga Agenția pentru protectia consumatorilor să intreprindă măsuri corespunzătoare, chiar să-mi apere drepturile mele în instanță de judecata?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna,
Adresați o cerere celor de la CNAJGS să vă ofere un avocat la cerere care va fi achitat de către stat în cazul în care nu vă puteți permite contractarea unui avocat.

Aici găsiți datele de contract a Consiliului Național pentru Asistența Juridică Garantată de Stat :
http://www.cnajgs.md/ro/bmn/page/contacte

9 апреля 2018