Drepturile tatalui dupa divort

25 марта 2019 147

Am fost întrebat unde am divorțat, am divorțat în România în fata unui notar public. As vrea sa stiu ce pot face ca sa nu mai stea copilul singur, dacă si ea a plecat din tara, nu vrea sa mi-l lase în vacanta si nici sa-i facă pașaport. Cat ar fi necesară sederea mea în România pentru a rezolva problema?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna

Vă recomand să vă adresați la un avocat român care să vă consulte referitor la procedurile ce urmează a fi respectate potrivit legislației române.
Este foarte probabil că la momentul desfacerii căsătoriei în fața notarului român ați dat acordul cu privire la încredințarea minorului mamei.

25 марта 2019