Dubla cetatenie

11 января 2022 37

Buna ziua. Are dreptul cetateanul Republicii Moldova, care lucreaza in Rusia, sa detina si cetatenia Rusiei?

Jurist comments 4

  • Юрисконсульт

Buna Mariana, o să fie normal dacă DVS o să vă adresați cu o cerere la ambasada Rusiei din țara noastră și o să solicitați o informație amplă la întrebarea, care a fost menționată în mesaj.

12 января 2022

Va multumesc mult,sanatate va doresc

12 января 2022
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Daca e sa reieșim din legislația Federației Ruse, cetațenii Federației pot deține doar cetațenia acestei țări adica doar 1 cetațenie.
Totuși moldovenii se incumetă sa le dețină pe ambele.

12 января 2022

Va multumesc mult,va doresc sanatate

13 января 2022