Dupa cat timp de la cauza te pot da in cautare?

24 апреля 2018 51

Buna ziua! Am nevoie de o mică informatie daca e posibil. In 2010 fratele meu a fost condamnat pe articolul 171-172, fara a fi vinovat, vinovat fiind varul. Fratelui i-au dat 5 ani de interdictie si saptamana trecuta i-a fost data hotărarea judecății parțial și să dea din nou la apel. Este posibil ca sa-l dea pe varul in cautare si pe frate sa nu-l mai judece?

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Concretizez, e caz penal? civil?

2 мая 2018
  • Юрисконсульт

E caz penal.În căutare vărul poate fi dat după ce se pronunţă Apelul, iar ce se referă la frate e o întrebare delicată. El trebu să dovedească nevinovăţia sa şi anume în Apel

12 мая 2018