Dupa cat timp de la vanzarea casei am dreptul sa desfac tranzactia

2 января 2020 66

Buna ziua. Fostul meu sot a decedat acum doi ani, casa acestuia a fost impartita intre doi copii, din doua casatorii. Am facut procura unui avocat care s-a ocupat de vanzarea casei. Cu greu am dat de el si ne-a raspuns la telefon ca a vandut casa 7 luni in urma. Jumatate de bani i-a transmis unui fiu de-al raposatului si o parte, dar nu toata suma datorata - noua. de bani. Noi vrem sa stim daca putem sa anulam vanzarea casei, ca sa o cumpere unul din mostenitori. Avocatul a vandut-o foarte ieftin unei rude de a sale. Poate cineva sa ne ajute? Multumesc anticipat!

Jurist comments 2

Alexandru Lungu
  • Адвокат

Bună ziua, un contract poate fi reziliat/anulat doar pentru anumite temeiuri prevăzute de legislație. În cazul dvs. nu prea văd motive de a anula tranzacția.

Totuși, pentru a vă oferi un răspuns mai detaliat, este necesar de studiat contractele încheiate, procura eliberată avocatului dar și alte documente aferente acestei... mai detaliat tranzacții în cazul în care le dețineți.

Mă puteți contacta la telefon 068617677 (viber)

3 января 2020
SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Contactati-ma la adresa de email office.potirniche@yahoo.com

3 января 2020