După divorț, în ce condiții poate tatăl să ia copilul la el acasă în timpul întrevederilor?

14 мая 2018 163

Suntem în proces de divorț. Avem o fetiță de 1 an. Vreau sa vina sa o vadă oricând dorește, dar sa nu o poată lua cu el la plimbare, odihnă, părinți etc., deoarece fostul soț periodic consumă alcool. Cum să procedez ca să nu o poată lua unde vrea el după divorț?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Veronica,
Nu puteți îngrădi în asemenea mod drepturile tatălui și eventual posibil ca și drepturile bunicilor de a-și cunoaște nepoții și invers.
Graficul de întrevederi se stabilește de către autoritatea tutelară.

14 мая 2018