Dupa incheiarea contractului de vanzare cumparare a imobilului si inscrierea lui la cadastru, cumparatorul are dreptul sa se razgindeasca ca nu mai doreste imobilul si vrea banii inapoi? Daca se da in judecata ce sanse are?

30 июня 2018 58

Am vandut un bun imobil, acum cumparatorul gaseste diferite motive ca sa il reintoarca si doreste sa rezilieze contractul, noi nu dorim. Daca ajungem in instanta, care sunt sansele noastre? Multumesc.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Tatiana,
Nu va putem spune ce șanse aveți, or judecătorul adoptă soluția în baza probelor din dosar.

Urmează a fi studiat contractul, notificările ce vi le expediază Cumpărătorul și de stabilit ce drepturi au părțile, bunul imobil este sau nu viciat, dacă are vicii, care este natura acestora și determină oare... mai detaliat acestea nulitatea contractului.

1 июля 2018