E posibil ca primăria să îmi retragă autorizația de funcționare

26 декабря 2019 182

Dețin un butic, este proprietate privată, cu nr. cadastral. Primăria a refuzat sa-mi vanda terenul aferent. Motivul așa si nu l-am aflat, am cerut și procesul-verbal al ședinței, dar nu l-am primit, am primit doar decizia că nu se vinde. Am fost chiar amenințată că mi se va retrage autorizația de funcționare. Vă rog mult să mă ajutați. Vă mulțimesc anticipat și vă urez sărbători fericite.

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Retragerea autorizației de funcționare se face doar potrivit legii si anume relglementarea prin autorizare a activității de întreprinzator adică întemeiat atunci cînd încălcați careva restricții etc...

26 декабря 2019
SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
***
Va recomand sa va angajati un avocat, pentru a examina circumstantele cauzei, si eventual, pentru a contesta in instanta de judecata retragerea autorizatiei.
Puteti beneficia de asistenta juridica cu plata, accesind acest link: https://yavo.md/rom/asistenta-juridica-cu-plata

sau puteti sa ma contactati la adresa de email office.potirniche@yahoo.com

26 декабря 2019