E posibil sa am firma in RM daca locuiesc peste hotare?

28 мая 2021 30

E posibil sa am firma in RM daca locuiesc peste hotare? Datele firmei vor fi comunicate in tara unde am resedinta?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
E posibil de înființat o companie chiar si in cazul aflarii dumneavoastră peste hotare.
În format automatizat datele despre existența acesteia nu sunt expediate/comunicate.
Pentru a deschide e posibil de împuternicit o persoană in acest sens prin intermediul unei procuri.

29 мая 2021
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
E posibil de înființat o companie chiar si in cazul aflarii dumneavoastră peste hotare.
În format automatizat datele despre existența acesteia nu sunt expediate/comunicate.
Pentru a deschide e posibil de împuternicit o persoană in acest sens prin intermediul unei procuri.

29 мая 2021