E posibil sa dau in judecată o persoana care se afla peste hotare?

6 декабря 2021 43

Buna ziua. Tatăl meu se ascunde peste hotare din cauza datoriilor pe care nu vrea sa le ramburseze. Acum eu sunt deranjata de către executori din cauza datoriilor lui. Ce pot face in acest caz, dacă el nu răspunde la apeluri și mesaje?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Comunicați în scris executorilor să nu mai fiți deranjata deoarece Dvs nu răspundeți pentru obligațiile tatălui Dvs or acesta este parte în procedura de executare și nu Dvs.

7 декабря 2021