E posibilă trecerea la vamă cu procura în altă limbă (cum ar fi spaniolă)?

21 февраля 2022 8

Buna ziua. Părinții sunt peste hotare, copiii care nu au încă 18 ani au nevoie de procura și părinții vor să facă procura peste hotare, pentru că nu pot veni în Moldova. E posibilă trecerea la vamă cu procura în altă limbă (cum ar fi spaniolă)? Sau este altă ieșire din situație ?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Svetlana. e de dorit să o traduceți în limba română. Este la Ministerul Justiție un departament special, care se ocupă cu traducerea documentelor, care le sigilează și pun ștampila umedă, eu vă propun să nu încercați, să mai fost în limba engleză.

23 февраля 2022