Eliberarea certificatului de moștenitor

22 ноября 2020 153

Care este procedura pentru eliberarea certificatului de moștenitor al unui apartament privatizat in cazul decesului soției? Un copil este decedat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
urmează a fi deschisă procedura succesorală după fiecare dintre cei decedați prin adresarea la notar, daca acestia au participat la privatizare.
la notar se prezintă potențialul moștenitor cu buletinul, certificatul de căsătorie sau de naștere cit și actele de proprietate.
Totusi, urmează sa descrieți situația in amănunt, or sunt mai... mai detaliat multe condiții care urmează a fi luat in calcul.
Situat se complica inclusiv in contextul datelor cind au decedat persoanele.

22 ноября 2020