Eliberarea Certificatului de Urbanism

18 декабря 2021 76

Bună! Am depus o cerere la primăria com. Trușeni pentru eliberarea unui certificat de urbanism. Au trecut 3 luni (deși termenul legal este de 20 zile lucrătoare), iar certificatul încă nu a fost eliberat (motiv: persoana responsabilă se află în arest la domiciliu, nu are cine să o înlocuiască). Problema este că nu putem începe lucrările de construcție fără acel certificat care se lasă cam mult așteptat. Unde ne putem adresa în acest caz pentru a grăbi procesul de eliberare a certificatului? Mulțumesc anticipat pentru răspuns!

Jurist comments 1

M P
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua Ana.
Depuneți o cerere prealabilă în care să invocați presupusele ilegalități admise de funcționari.
Apoi în instanța de judecată. Spor!

22 декабря 2021