Eliberarea condiționată

15 апреля 2019 279

Bună ziua. Daca la judecata ti-au dat un an eliberare condiționată, ai voie sa iti faci pasaport sau sa părăsești țara?

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Atunci cînd este aplicata fata de inculpat o astfel de măsură, acesta nu poate părăsi țara or pentru o astfel de posibilitate urmează să se adreseze către organul de probațiune.

15 апреля 2019
  • Юрисконсульт

D-na VCaleria, DVS o să vă perfectați documentele după ce o să ispășiți integral pedepsa, unde mai apoi o să trebuiască să prezentați la Centru un pachet de documente: cerificatul de la probațiune, copia senmtinței de condamnare cu ștampila rotundă-umedă.

2 января 2020