Eliberarea de la locul de munca

23 мая 2018 22

Sunt angajata ca profesor, concediul incepe pe 29.06 si dureaza pina pe 29.08. Dar din 02.07 vreau sa fiu angajata in alta parte. Cand este optim sa depun cererea de eliberare din postul actual?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Mai rentabil ar fi după finisarea concediului anunțând printr-un aviz înainte cu 14 zile despre dorința dvs de demise angajatorul.

Este mai optimist deoarece indemnizațiile se calculează proporțional zilelor lucrate totodată veți calcula și primi concedialele.

24 мая 2018