Eliberarea titlului executoriu

17 января 2023 31

Bună ziua. În septembrie 2022 la Drochia a avut loc judecata la care s-a decis mărirea cuantumului pensiei alimentare. Astazi a sunat executorul si a cerut să-i prezint titlul executoriu. Eu, însă, nu mă pot deplasa 300 km ca să-l iau, pentru că am grijă acasă de 2 copii minori. Există vreo procedura pentru a ridica titlul fără a mă prezenta la sediul instanței? Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Filip Rotaru
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna ziua Ana, incercati sa intocmiti o cerere privind expedierea titlului executoriu la adresa dvs de domiciliu.
P.s.: Nu este o procedura tocmai corecta insa tinand cont de imprejurari poate va merg la intampinare.

Daca aveti intrebari suplimentare contactati-ma pe email rotaru.help@gmail.com

18 января 2023