Este oare corecta decizia provesoarei de educatia fizica?

4 сентября 2019 128

Medicul de familie a eliberat pentru copilul meu certificat medical pentru anul de invatamint curent pentru eliberarea de la orele de educatie fizica. Copilului i-a fost pus diagnosticiul “Glomerulonefrita cronica”. Profesoara nu ia in consideratie faptul dat. Este legala decizia profesoarei de educatia fizica? Va multumesc.

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna ziua Mariana,
Raspuns simplu este - NU. Dar Va recomand sa mergeti sa aveti o discutie cu profesorul si eventual sa gasiti o cale de mijloc, gen copilul vine la lectiile de ed fizica, in uniforma, ca sa nu se simta exclus, diferit, dar profesoara tine cont de afectiunea... mai detaliat copilului si nu il forteaza sa faca exercitii ce l-ar solicita mai mult decat ar fi cazul, Nu cred ca Niste exercitii simple de inviorare ar face rau copilului. In acest fel si profesoarei i se arata respect si copilul dvs este protejat si in acelas timp printre colegi.

4 сентября 2019