Este posibil ca fara permis de conducere sa inregistrez automobilul pe mine?

26 августа 2019 29

Eu vreau sa procur un automobil la mâna a doua, însă eu nu dețin permis de conducere, dar soțul deține. Vreau sa inregistrez automobilul pe numele meu. Este posibil ca fara permis de conducere sa inregistrez automobilul pe mine?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua!

Sigur se permite sa înregistrați autoturismul pe numele Dvs chiar și în lipsa permisului de conducere.
Ori, permisul de conducere este necesar doar pentru a conduce mijlocului de transport.

Succes.

26 августа 2019