Este posibila angajarea pe 1 unitate, prin cumul?

9 декабря 2021 111

Buna ziua. Sunt angajata de baza pe 1 unitate la o companie privata si lucrez la distanta. Pot sa ma mai angajez pe 1 unitate, prin cumul, la o institutie publica?

Jurist comments 1

Filip Rotaru
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Legea permite prestarea muncii prin cumul. Este important insa de clarificat doua momente.
1 Munca prin cumul se presteaza inafara orelor de program a muncii de baza, trebuie sa tineti cont de acest aspect.
2 Nu este clar in ce domeniu urmeaza sa va angajati prin cumul, ori legea stabileste restrictii... mai detaliat pentru salariatii cu anumite profesii , cocretizati acest lucru va rog pentru a va putea da un raspuns complet.

Daca aveti intrebari suplimentare contactati-ma pe gmail. filip.rotaru98@gmail.com

10 декабря 2021