Este posibila intocmirea contractului de vanzare-cumparare doar cu duplicatul titlului scos din Monitorul Oficial?

19 августа 2021 54

Buna ziua. Vreau sa cumpar o casa, dar proprietarul nu are perfectate toate actele, doar duplicatul dupa titlu. Este posibila intocmirea contractului de vanzare-cumparare doar cu duplicatul titlului scos din Monitorul Oficial?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna dl. Razvan, nu nu se poate, nici-un notar n-o să accepte să facă o așa tranzacție de vănzare-cumpărare.

20 августа 2021