Eu pot beneficia de amnistie?

28 июня 2020 271

Buna! Eu sunt anuntat in cautare de catre Republica Moldova, acum ma aflu in Rusia. Doi ani in urma am fugit, pentru ca aveam termen de proba 4 ani si am mai facut o prostie. Anterior am mai stat la inchisoare, in 2008 am iesit pe amnistie. Daca anul acesta va fi anuntata amnistie, eu pot beneficia?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Dl. Mihai, de unde ați luat DVS, că în acest an v-a fi anunțat amnistia, pare mersi vă greșiți. Poate legați cu alegirile Președintelui, vă greșiți ei acuma au alte dureri de cap. Dacă față de DVS a fos pronunțată deja o dată amnistia, a doua oară nu, succese.

29 июня 2020