Eu trebuie să achit pensia alimentară în Sângerei, dar locuiesc în Bălți

11 марта 2020 43

Eu trebuie să achit pensia alimentară în Sângerei, dar locuiesc în Bălți. Care e procedura de a lua delegație ca să achit în Bălți?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Achitati la orice Banca din orice localitate a Moldovei sau strainatate, efectuand transfer la contul executorului judecatoresc.
Rechizitele bancare le luati de la executor.
Pentru demonstrarea destinatiei platii, ar fi bine sa aveti la Dvs in momentul platii, incheierea executorului judecatoresc de intentare a procedurii de executare, sau... mai detaliat hotararea instantei de judecata.

2 мая 2020