Evacuarea proprietarului apartamentului

14 августа 2019 41

Atunci cand ai un vecin alcoolic, din apartamentul caruia mereu vine galagie, miros urat, care se raspandeste pe toata casa, vin diferiti alcoolici pe la el, cum poate fi proprietarul dat evacuat din locuinta sa, ca sa nu incurce celorlalti locatari sa traiasca?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Dacă are drept de proprietate, nu poate să îl piarda pentru faptele descrise de Dvs.
Trebuie să chemați poliția în cazul în care face gălăgie, consumă alcool, sau există insalubritate.

15 августа 2019