Examenul auto

14 августа 2020 35

Feciorul meu a făcut școala auto, dar a fost imediat încorporat în armata națională și nu a reușit să dea examenul auto. După ce permină serviciul militar, mai sunt valabile studiile la școala auto? Termenul pentru examene expira mai devreme decât eliberarea din armată.

Jurist comments 2

Rodica Jereghi
  • Юрисконсульт

Bună
efectuarea serviciului militar intră în condițiile care suspendă termenul de prescripție. Astfel după ceva termina serviciul militar va putea să se programeze pentru examenul auto

16 августа 2020
Vasile Staver

Lecții adăugătoare trebuie?? cel la care a făcut școala a zis că trebuie iar ore de făcut...obligatoriu...!

22 августа 2020