Executarea silita

12 апреля 2021 34

Buna ziua. Am contractat un credit si nu l-am achitat. S-a ajuns la executare silita. Cum as putea rezolva problema fara sa se ajunga la ridicarea bunurilor? Multumesc mult!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua,

Dacă veți achita măcar sume mici pentru stingerea datoriei de-obicei executorul evita sa treacă la astfel de măsuri, mai mult ca atit puteți negocia cu creditorul sa va permită sa achitați Cité o anumită suma intr-o anumită perioada.

Pina la urmărirea bunurilor va fi aplicată sechestrul pe conturile voastre bancare.

12 апреля 2021