Executor judecătoresc

9 июля 2018 48

Bună ziua. Am o datorie la o companie, a ajuns în judecată. Executorul judecătoresc mi-a blocat toate conturile, plus contul de salariu la banca. E posibil de facut ceva ca sa-l deblocheze?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua,
Mergeți la executorul judecătoresc și depuneți o cerere cu solicitarea de a ridica sechestrul aplicat pe mijloacele bănești de pe cardul salarial.
La cererea dată anexați dovada faptului că pe acest card primiți salariul. În acest sens solicitați o confirmare de la locul de muncă și de la banca care... mai detaliat a eliberat cardul bancar (solicitați informație de confirmă că acesta este un card salarial).

9 июля 2018