Executorul a aplicat sechestru pe apartament si vrea sa-l vânda la licitatie

18 мая 2021 61

Buna ziua. Pentru o datorie de 5.000 de lei, din care au fost achitați 3.000, executorul a aplicat sechestru pe apartament si vrea sa-l vânda la licitatie. Cum pot sa ma apar, ce trebue sa fa? Multumesc.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

După ce sau epuizat măsurile asiguratorii mai lejere acesta apelează la vânzarea apartamentului iar restul sumei rămase va finisa la dispoziția Dvs.

Dvs ar fi bine să achitați suma rămasă pentru a evita vânzarea apartamentului în urma licitație chiar dacă proporționalitatea datoriei și măsurii este radicală.

In cazul Dvs puteți pune... mai detaliat la dispoziția executorului un alt bun in suma de 2000 lei sau mai mult pentru evita vinzarea apartamentului.

Puteți contracta un credit pentru a Închide datoria aflată la executor și a evita riscurile care va așteaptă.

Totodata puteți contesta încheierea de numire a licitației care va va oferi timp in plus de a stringe banii necesari.

18 мая 2021