Executorul judecătoresc mi-a pus sechestru pe o sumă, deși achit pensia cu regularitate

11 января 2019 36

Buna ziua. Achit regulat prin transfer bancar pensia alimentară copilului. Cu toate acestea, executorul judecătoresc mi-a pus sechestru pe o sumă buna dintr-un depozit bancar (probabil pentru neachitarea pensiei şi neprezentarea dovezilor). Aş vrea sa ştiu dacă a fost legală acțiunea lui şi cum să procedez ca să-mi recuperez banii.
MS anticipat.

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna., in cazul in care comunicati ca dvs., va rxecutati obligatiile corespunzator, mergeti la executor si concretizati pe tru ce anume a fost pus sechestru, apoi o sa cunoasteti ce actiuni trebuie intreprinse si in ce directie se poate de actionat. Concretizati definitiv ce si cum.

11 января 2019