Executorul poate sa scoata la vanzarea apartamentul in care am o cota-parte?

26 сентября 2021 83

Buna ziua. Am o datorie la.banca. Daca sunt de acord sa-mi retraga lunar o suma din salariu, executorul poate sa ia bunurile din apartamentul in care am cota-parte? Sau poate sa vanda apartamentul mentionat, in care am doar o cota-parte?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Marina, executorul judecătoresc e în drept să rîdice din apartamentul DVS orice bun ce vă aparține DVS, inclusiv și cota parter din apartament. Tot depinde în ce sumă ești datoare.

26 сентября 2021