Exista o lege care spune clar ca doar medicii pot efectua proceduri cosmetice mini-invazive?

6 марта 2020 38

Buna ziua. Sunt necesare studii superioare medicale pentru a presta servicii cosmetologice mini-invazive, precum curățare faciala, proceduri cu laser și alte proceduri de întinerire? Este o lege in acest sens? Din câte cunosc, există doar un ordin emis in 2017. Multumesc.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Irina,

Pe siteul oficial al Ministerului Sănătății RM este confirmată informația pe care ați menționat mai sus.

http://old2.ms.gov.md/?q=stiri/procedurile-cosmetologice-miniinvazive-prestate-doar-medici-competente-dermatocosmetologie

11 марта 2020