Explorarea cladirilor abandonate

9 июля 2021 19

Buna ziua! Sunt pasionat de fotografierea cladirilor abandonate, dar recent un echipaj de politie m-a amenintat cu retinerea pentru aceasta fapta, sub pretextul ca ar fi ilegala aflarea mea acolo. Ce norme juridice ar putea fi incalcate in acest caz? Din start presupunem ca stapanii acestor cladiri nu au de gand sa inainteze plângeri privind aflarea ilegală pe proprietatea lor.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Întradevăr dacă aceste clădiri fac parte dintr-o proprietate privată dvs sunteți limitat în a le explora mai mult cva atât dacă există o îngrădire a teritoriul pe care dvs o depășiți și alta ar fi soluția dacă este o clădire abandonată pe un teritoriu public deschis. Chiar și așa... mai detaliat în ambele situații poliția puțin probabil poate constata pe moment ce tip de proprietate deține clădire iar carecva norme speciale în acest sens cu privire la explorare clădirilor abandonate nu există de sancționare.

11 июля 2021