Extragerea banilor din cont

8 ноября 2022 68

Bună ziua. Astăzi am constatat că din contul meu bancar a fost retrasă o sumă de bani, în numele unui executor judecătoresc. Eu nu cunosc să fi comis vreo contravenție sau altă încălcare pentru care pot fi penalizată. Cât de legal este ca un executor judecătoresc să retragă bani din contul cuiva? Cum pot să aflu motivul pentru care a fost efectuată o astfel de operațiune sau dacă am vreo contravenție?

Jurist comments 2

  • Адвокат

Afli de la banca toata informatia, cine e executorul, ce documente a prezentat, apoi faci cunoștință cu procedura de executare ßi, eventual, contești documentul executoriu....

8 ноября 2022
Irina Clepalo
  • Юрисконсульт

Bună ziua, extragerea banilor din cont a putut fi efectuată nu doar în baza unei contravenții, dar și în cazul în care Dvs. suntenți datoare cuiva ceva, spre de exemplu datorie la contranct de împrumut. Solicitați informația de la bancă care este executorul care a extras banii din cont, apoi... mai detaliat găsiți nr. de contact al acestuia pe internet și telefonați-l pentru a afla detalii.

9 ноября 2022