Faptul ca sunt studenta la pedagogie determina marirea salariului de educatoare la gradinita?

25 апреля 2023 34

Bună ziua. Sunt studenta in anul lll la universitate si in acelasi timp activez ca educatoare la gradinita. Am prezentat angajatorului confirmarea de la universitate precum ca sunt studenta, dar contabila a refuzat sa o primeasca. Confirmarea mentionata imi da dreptul la o clasa de salarizare mai inalta?

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua.
Faptul că sunteți student, nu vă acordă dreptul la o clasă de salarizare mai mare însă vă acordă alte facilități și garanții
https://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=123542&lang=ro

26 апреля 2023