Fostul sot foloseste bunurile cumparate in timpul casatoriei cu redite luate pe numele meu

19 мая 2021 18

Buna ziua. Am divoţat recent, iar din căsătorie am doi copii mici, pe carei ii intreţin din salriul meu mic. In timpul casatoriei, la îndemnul fostului soţ, am contractat două credite pe numele meu pentru procurarea unui telefon mobil si a unui calculator stationar. In prezent de bunurile mentionate se foloseşte fostul soţ, care refuză să achite ramburseze creditele in cauza sau sa intoarca bunurile. Fostul soţ munceşte în poliţie şi se cunoaște cu toţi advocaţii şi juriştii si respectiv nimeni nu ma poate apara si consulta efectiv in privinta drepturilor mele. Vă rog să mă ajutați. Mersi anticipat.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Cristina, v=a fi o,kei, dacă DVS o să depuneți o plîngere la Ministerul Afacerilor Interne, unde DVS o să desfășurați cauza, cu anexa documentelor corespunzătoare. În felul aceste DVS o să-i faceți o reclamă proastă ex. soțului.

20 мая 2021