Fondatorul de SRL poate fonda și o ÎI? Daca da, atunci teoretic vorbind ar putea crea o colaborare dintre ÎI si SRL?

11 сентября 2019 30

De exemplu: SRL "YYY" oferă servicii de invatamant în domeniul sportiv - fotbal pentru copii. Fondatorul poate crea și un ÎI, dacă el e antrenor? Scopul: de a nu angaja antrenori, ci de a colabora cu ei. SRL cu ÎI.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna!

Care e sensul sa creezi și Îi și SRL dacă, pentru înregistrarea fiecăreia achitați taxe și ulterior pentru fiecare achitați taxe și impozite la stat dacă au salariați? Totodată, trebuie depuse tot felul de declarații.
Persoana fizica ar putea încheia un contract cu titlu gratuit cu SRL-ul.

12 сентября 2019