Fosta sotie a plecat peste hotare cu copilul de 10 ani fara sa imi spuna

9 августа 2019 149

Fosta sotie a plecat peste hotare (in Franta) cu copilul de 10 ani fara sa imi spuna si se afla acolo mai mult de doi ani. Ce pot face in acest caz?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
ce doriți să faceți? care e faptic întrebarea? divorț? stabilire domiciliu copilului? partajare avere?

16 августа 2019

sintem devortati de zece ani.Am vrut sa aflu daca a avut dreptul sa-l duca pe copil in Franta fara acordul meu.Findka am auzit ca trebuie la notar de facut procura,dar asacum?Nici nu am stiut cind s-au dus.Si locuesk de acum in Franta doi ani de zile.Esa ca fara acordul meu... mai detaliat la rapit si la dus?Pot sa o dau in judecata

16 августа 2019