Fostul sot a promis ca va achita benevol pensia alimentara, dar nu o face

7 марта 2023 76

Buna ziua. Fostul sot achita pensia alimentara pentru copil prin intermediul executorului judecatoresc si imi facea probleme din cauza ca ar fi platit prea mult executorului. Prin urmare, am incetat procedura de executare silita in ideea ca el va achita pensia benevol, lucru care nu se intampla. Ma pot acum adresa din nou la executor pentru a reporni executarea silita in privinta pensiei alimentare?

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua. Da, aveți o asemenea posibilitate prin înaintarea unei cereri către executorul âjudecătoresc, indicând că nu achită benevol pensia stabilită prin hotărârea judecătorească.

7 марта 2023