Fotbal in curte publica

28 сентября 2018 6

Bloc locativ, curte privata. Au dreptul sa se petreaca jocuri de fotbal in curte unde sunt si copii mici, care au fost de multe ori loviti?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Cu regret legislația nu reglementează astfel de situații, adică nu există o normă care ar interzice fotbalul in curtea unui bloc locativ sau ar indica unde urmează a fi acesta jucat.

Coordonați acest moment cu ACC-ul blocului locativ pentru a lua niște măsuri eficiente.

30 сентября 2018