Fratele a luat credite din mai multe banci si nu le poate intoarce

23 июня 2021 241

Buna ziua. Fratele meu a luat credite in 8 banci si nu are cum sa le intoarca, din cauza ca nu lucreaza nicaieri. El nu a vorbit cu parintii de jumatate de an, dar creditorii suna la ei acasa. Va rog sa-mi spuneti daca din cauza lui nu o sa aiba de suferit parintii sau alte rude?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Rodica,

In cazul in care fratele Dvs nu are cota parte din imobilul comun al familiei sau alte bunuri in proprietate comuna cu membrii familiei, el o sa raspunda singur pentru datoriile sale. Unicul moment neplacut este ca creditorii o sa va deranjeze cu scrisori si sunete, in cazul... mai detaliat in care adresa reapectiva a fost indicata in dosarul creditar.

O zi buna!

24 июня 2021