Fratele are buletin romanesc, permis romanesc (preschimbat din moldovenesc) si automobil cu numere romanesti

2 июня 2020 394

Buna ziua. Fratele meu locuieste si lucreaza in Romania de cativa ani la o firma straina, are buletin romanesc. El detine un automobil personal inmatriculat in Romania. Permisul este romanesc, dar e prechimbat din cel moldovenesc, are inscriptia MD la finalul acelui cod de pe permis. Firma ii propune o varianta de a lucra in Rep. Moldova pe o perioada de un an, deoarece au deschis o noua filiala in MD. E posibil ca fratele sa foloseasca masina pe tot timpul anului cat lucreaza in MD sau doar 180 zile? Mersi mult. Sanatate.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
180zile

4 июня 2020