Frigărui în Chișinău

24 декабря 2020 82

Bună ziua. În Chișinău este permisă aprinderea focului în scopul pregătirii frigăruilor? De exemplu, în spatele blocului locativ, evident cu utilaj corespunzător (grătar)? Sau poate în pădure? Dacă este permis, în ce condiții, iar dacă nu, cum se penalizează fapta respectivă? Mulțumesc anticipat.

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna dl. Carmazan, la celea menționate de DVS în mesaj, nimeriți sub prevederile Codului contravențional, deschideți internetul pe saitul justice.md o să găsiți acest cod ți o să faceți cunoștință cu conținutul lui, mie ne greu să vă caut articolul din acest cod, ne aflăm în carantină dar vouă văi... mai detaliat aminca de fridărui, nu aveți simți mă........... .

25 декабря 2020
  • Юрисконсульт

Da, domnule ai avut o biecție dură la răspunsul meu, ai dat dovasă, că ești berbec. Eu m-am referit la celea ce se îmtîmplă în șară, unde moare multă mulme, dar voi vreți frigărui,dar vă oprește, ca nu cumva să fiți pedepsiți de organe și ce vă așteaptă așa ceva.... mai detaliat Voi trebue să vă opriți să conștetizați, că nu-i momentul, să aveți soveste, nu-i frumos. Zi de naștere, omajiații, aveți dreptul să le petreciți, nu mai nu în dosul clădirilor, ducețivă în păduri, unde se pasc berbecii, v-a fi o,kei. Sănătate și baftă, La Mulți Ani.

26 декабря 2020