Fumatul la bloc

2 ноября 2019 84

Stau la bloc, la etajul 8. Vecinul de jos fumeaza la balcon si din cauza asta hainele care se usuca se imbiba cu miros de tigara. Fumul intra si in apartamentul meu. Este vreo lege care sa-l oblige pe vecin sa nu mai fumeze la balcon?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua,

Încercați să obțineți probe la cele invocate și anume să pozați vecinul său să faceri un video după care să depuneți o plîngere la poliție pe marginea acestui fapt pentru a fi sanctionat.

2 ноября 2019