Furt de telefon mobil

29 ноября 2019 58

Aproximativ 2 luni in urma m-a fost furat un telefon mobil. M-am adresat la politie cu o plangere. Faptasul a fost gasit, si-a recunoscut vina. Mai tarziu, am aflat ca el a plecat din tara, restituind telefonul anchetatorilor. Acum, eu nu stiu unde si la cine sa ma adresez pentru a recupera telefonul meu. A trecut ceva timp si nu primesc niciun raspuns.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Mergi la inspectoratul unde ai depus plingerea si solicita o intrevedere cu seful, caruia ii vei relata cele intimplate si vei solicita restituirea telefonului (daca telefonul intr-adevar a fost restituit de faptas).

1 декабря 2019