Greseala in PORTALUL INSTANTELOR NATIONALE DE JUDECATA

29 августа 2019 209

Buna! Am fost prezent la 3 sedinte de judecata, dar pentru ca inca nu a fost pronuntata o hotarare, vreau sa particip la toate sedintele pana nu vad si hotararea. Zilele acestea am accesat PORTALUL INSTANTELOR NATIONALE DE JUDECATA. In rubrica agenda sedintelor am gasit indicat un alt judecator decat cel care a fost in cele 3 sedinte. Mai mult, acest judecator nou este indicat si pentru urmatoarea sedinta. In urma unui apel la judecatorie, mi s-a explicat ca intr-adevar va fi alt judecator. Nu inteleg de ce noul judecator este indicat si pentru sedintele la care nu a participat in calitate de judecator. Poate fi oare o greseala? Cum sa formulez o cerere pentru explicatii de la judecatorie?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Bună ziua Eduard,

Datele plasate pe Portalul Instanţelor de Judecată sunt cu caracter informativ.

Trebuie să vă conduceți de datele din actele procedurale în cadrul procesului. Prioritar au datele din aceste documente. Iar pe site pot fi date eronate, însă aceasta nicidecum nu poate influența procesul judiciar.

22 февраля 2020