Imobil fără valoare?

2 мая 2023 35

Buna ziua. Am luat de la ASP un extras privind valoarea bunului imobil, dar in acesta nu este indicata nici suprafata imobilului, nici valoarea acestuia. Ce fac in aceasta situatie? Mersi mult.

Jurist comments 2

Tatiana Scobiola
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună. Apelați la un evaluator care va evalua bunul și va întocmi un raport de evaluare a bunului imobil.

3 мая 2023
Serghei Marciuc
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua.
În dependență pentru ce aveți nevoie de valoarea bunului (pentru impozitare, pentru vînzare, pentru donație etc.), vă puteți adresa la ASP pentru a contracta serviciul de evaluare.
https://www.asp.gov.md/ro/servicii/bunuri-imobile/53

3 мая 2023