Impartirea averii

19 апреля 2022 97

Buna ziua. In cadrul divortului, care a fost initiat de sot, nu a fost impartita averea. La ceva timp dupa aceasta, sotul a decedat. El a trait cu alta femeie, dar nu au fost casatoriti, testament nu a lasat. Pot eu acum sa cer impartirea averii care a fost acumulata impreuna?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Da, este posibil de împărțit, nu sunt limitări, doar in cazul decesului acest fapt poate ajunge in instanța de judecată. Totodată, urmează a identificat și care e situația cu cota ce aparținea acestuia, poate fi moștenită de copii sau alte rude.
Sunt necesare detalii.

20 апреля 2022