Importarea unui excavator

16 июня 2019 822

Salut! Am cumparat un miniexcavator din Germania, anul producerii 2004. Doresc sa il aduc in Moldova si as vrea sa stiu care sunt taxele de devamare si daca corespunde altor cerinte (anul producerii etc.).

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua!

Stimate D-le Marian,
Ar fi cazul să consultați un specialist în domeniul vămuirii în special un Broker vamal care vă poate comunica mai multe despre taxele de vămuire a mărfii și criteriile care se aplică diferitor tipuri de transport, reieșind din vechimea, capacitatea cilindrică și tipul de combustibil al vehiculului.
Dacă... mai detaliat faceți o căutare de brokeri vamali în R. Moldova la sigur îi găsiți pe toți care oferă asemenea servicii.

Succes.

17 июня 2019