Importul de fistic

20 мая 2020 56

Buna! Vreau sa import fistic prăjit din Turcia, in Moldova sa-l ambalez și sa-l vand online. De ce documente am nevoie pentru a înființa așa de gen afacere?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Andrei!

În primul rând trebuie să porniți de la înregistrarea unei forme juridico-organizatorice a activității. Ar fi cazul să alegeți să înființați o societate cu răspundere limitată.

După ce aveți actele în regulă puteți recurge la practicarea activității economice propriu-zise.

Succes.

9 июня 2020