Impozit la vânzarea automobilui de către o persoană fizică către o persoană juridică

11 января 2022 29

Bună ziua. Aș vrea să știu ce cheltuieli suportă o persoana fizică la vânzarea automobilului către o persoană juridică, inclusiv impozite. Trebuie să mai achite și impozitul pe venit la sfârșit de an sau este un impozit unic la momentul procedurii?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Natalia, o să fie normal dacă DVS o să înaintați o cerere la organul fiscal în raza de domiciliu cu o singură întrebare, sunteți obligată să achitați impozitul de la tranzacția efectuată.

12 января 2022