Impozitarea venitului persoanei fizice obtinut din activitate financiara

21 апреля 2023 20

Buna ziua. Am inceput o activitate financiara (bazata pe o platforma de trading). Cum se impoziteaza venitul obtinut din asemenea activitati? Care sunt pasii care trebuie urmati? Va rog sa ma ajutati.

Jurist comments 1

M P
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua.
Consultați prevederile Codului fiscal, în special art. 13 și art. 14:
https://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=136062&lang=ro#

23 апреля 2023